четверг, 22 декабря 2016 г.

Увага! Канікули!

Зимові канікули!

з 26.12.2016р. по 09.01.2017р.

































Тиждень англійської мови
З 12 по 16 грудня 2016 року в школі відбувся тиждень англійської мови .
Протягом п’яти днів було проведено різноманітні конкурси, ігри,змагання, вікторини та брейн - ринг. У заходах цього тижня взяли участь всі класи нашої школи.
Напередодні новорічних свят учні з особливим зацікавленням ставилися до ознайомлення з традиційними  новорічними  піснями” Jingle Bell Rock” , “Jingle bell”, та новорічними  привітаннями  англійською мовою.  Святкова атмосфера в школі сприяла успішній реалізації всіх наших спільних задумів. 


Учні старшої школи  активно долучилися до  розв`язування кросвордів,котрі охоплювали лексику з різних тем:
«Кольори», «Фрукти та овочі», « Тварини».
Учні початкової школи мали змогу  переглянули мультфільми англійською мовою , така форма вивчення англійської мови викликала неабиякий інтерес до її вивчення .
Активно і насичено проходив ще один захід  - це перегляд презентації на тему «Як добре ви знаєте країну мову якої вивчаєте». Після презентації між командами учнів 6-7 та 8-9 класів був проведений брейн-ринг на знання визначних місць Великої Британії.
Дуже ініціативно учні поставилися до конкурсу на кращий плакат від класу на тему «Традиції святкування новорічних свят у Великій Брианії» , підсумки якого було підведено в кінці тижня .
Головною метою проведення тижня було підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в школі, розвинути в учнів навички слухання та говоріння іноземною мовою, розвинути в учнів інтерес до творчості, розвинути в учнів логічне мислення та пам`ять.
Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах.


пятница, 16 декабря 2016 г.

«День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС»

14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». Указ N 945/2006 про заснування цієї пам'ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року. В цей день для учнів 8 класу Олександрівської неповної середньої загальноосвітньої школи було проведено виховний захід під назвою
« 30 років подвигу».
Хоча Чорнобильська катастрофа вважається трагедією українською (внаслідок аварії постраждали 12 областей України), офіційні дані свідчать, що 70% радіації отримала Білорусія: постраждала п’ята частина сільськогосподарських територій, а сотні тисяч людей почали хворіти лейкемією та раком щитовидної залози. У білорусів також є зона відчуження, яка сьогодні сягає більше 4 000 км.
Величезної шкоди населенню та народному господарству України завдала Чорнобильська катастрофа — найбільша у світі техногенна ядерна катастрофа. Унаслідок чорнобильського вибуху в Україні було радіаційно забруднено більше ніж 2300 населених пунктів, розташованих на території 12 областей. Чорнобильська катастрофа порушила нормальну життєдіяльність і виробництво в багатьох регіонах України, Білорусі і Росії, призвела до зниження виробництва електроенергії для потреб економіки. Істотні збитки було завдано сільськогосподарським і промисловим об'єктам, постраждали лісові масиви і водне господарство. Але ніякими фінансовими розрахунками не виміряти людське горе, пов'язане зі смертю чи втратою здоров'я ліквідаторів аварії, із хворобами дітей, зі страхом згубних наслідків катастрофи.
Загальна сума прямих збитків унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС у 1986-1989 роках становила близько 12,6 млрд. доларів США. Втрати матеріально-майнових комплексів і окремих об'єктів економіки в зоні відчуження на території України — 1,4 млрд. доларів США. Сумарні прямі втрати матеріальних об'єктів та об'єктів за межами зони відчуження становлять 0,8 млрд. доларів США. Аналіз непрямих збитків показав, що втрати від невикористання сільськогосподарських, водних і лісових ресурсів, вартість недоотриманої електроенергії, збитки від мораторію на введення в дію нових потужностей на об'єктах атомної енергетики становили сумарно понад 160 млрд. доларів США.
Держави і народи, котрі пережили чорнобильське лихо, зустрілися з безпрецедентним комплексом соціальних, технологічних, інформаційних і правових проблем.
В Україні створена нормативно-правова база, що регулює весь комплекс післячорнобильських проблем. Верховна рада України прийняла і ратифікувала велику кількість законів, постанов, резолюцій і угод, спрямованих на розв'язання найскладніших проблем мінімізації наслідків катастрофи і недопущення подібних аварій у майбутньому. До проблем ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи привернута увага усього світового співтовариства Організацією об'єднаних націй та її спеціалізованим агентством МАГАТЕ вжито заходів для з'ясування реальних масштабів катастрофи, розробки заходів щодо боротьби з наслідками аварії, для посилення безпеки діючих реакторів.
Відкриття радіоактивного розпаду атомів, якій супроводжується виділенням ядерної енергії, стало початком переходу людства до атомного віку. Але ядерна енергія, яка виявилась, несла людству небезпечні біди.

Після проведеного заходу учні дізнались, що серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя.


четверг, 15 декабря 2016 г.

"Геліантус - 2016р!"

15.12.2016р. 14 учнів нашого закладу прийняли участь у Всеукраїнській природознавчій грі "Геліантус - 2016р!"
Бажаємо успіхів учасникам, чекаємо гарних результатів!














понедельник, 12 декабря 2016г.

Тиждень права

З 05 по 09 грудня 2016 року в школі було проведено тиждень права. 
Насичено, змістовно та цікаво було проведено єдиний Всеукраїнський урок на тему: «Права людини». Учні початкової школи під час перегляду мультфільмів , презентацій та ігор закріплювали свої знання про права дитини.. Крокуючи документальним фільмом «Історія створення прав людини на нашій планеті» - учні 5-9 класів розвивали уявлення про права людини як загальної основи свобод, справедливості та миру в громадянському суспільстві, спостерігали за еволюцією становлення уявлень про права в різні історичні епохи. Конкурс – казкова гра «Великі права малої дитини» (1-4 класи) та  конкурс творів «Ти – людина, а значить маєш право. Але не забувай  про обов’язки» пояснили значення та актуальність документів з прав людини для забезпечення захисту прав і свобод, створенню умов для соціалізації особистості в Україні.
          Учням – підліткам властива підвищена рухливість, зацікавленість у ігровій формі організації  пізнавальної діяльності. Тому доцільним було проведення  експрес-гри «Юридичний потяг» із захованими завданнями. Три команди учнів вели пошук за індивідуальним планом. Ця гра згуртувала дітей, вчила висловлювати власну точку зору, розвивала вміння слухати думку інших, колективно робити підсумки і узагальнення.

понедельник, 5 декабря 2016 г.

Міський семінер-практикум вчителів біології.




25 листопада 2016р в нашій школі відбувся семінар-практиком вчителів біології..
Тема: "Конструювання уроку біології у 8 класі в умовах впровадження нових програм."
 Тема уроку: Органи кровообігу. Будова серця.

 

                                     Побажай добра собі і  всім
             01 грудня 2016року в комунальному закладі «Олександрівська неповна середня загальноосвітня школа м. Покров Дніпропетровської області» з учнями 4 класу було проведено  класну годину, присвячену  Дню інваліда, епіграфом якої стали слова В. Симоненка :
«Воскресайте, камінні душі,
Розчиняйте серце  і чоло,
Щоб не сказали про вас грядущі:
Їх на Землі не було!»
              Протягом виховного заходу діти ознайомились із Державними програмами соціальної підтримки інвалідів в Україні, прослухали інформацію про проведення Параолімпійських ігор, тощо. Цікавими для учнів були притча про Добро і Зло, заповіді Матері Терези. Також четвертокласники були активними учасниками конкурсу прислів’їв про добро та милосердя.

             Роздзинкою цієї класної години була вправа «Побажай добра собі і  всім», під час якої діти вдумливо і серйозно написали свої сердечні бажання добра, зачитали їх в голос і прикріпили на Дерево бажань.